esküvői ruha varrás

Egyedi Esküvői Ruha Varratás: 8+1 Fontos Tudnivaló – 1. rész

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy elsőnek értesülj aktuális ajánlatainkról!

esküvői ruha varrás
Áttekintés

Az esküvői ruha kiválasztása az egyik legizgalmasabb része az esküvői készülődésnek. Sokan azonban nem találják meg álmaik ruháját a boltok kínálatában, ezért egyedi varratás mellett döntenek. De hogyan zajlik a folyamat, és mire érdemes figyelni? Összegyűjtöttünk 8+1 fontos szempontot!

1. Miért jó a menyasszonynak az egyedi varratás?

Teljesen személyre szabott, tökéletesen illeszkedik az alakodra. Amennyiben nem rendelkezel konfekció méretekkel, ezt a verziót neked találták ki.

Egyedi stílust és részleteket választhatsz. Nincs megkötés, csak a képzeleted szabhat határokat az álom ruhádnak,

Magas minőségű anyagokból készülhet a megálmodott ruha. Ha viszont a költségvetésed limitált, úgy választhatunk jó minőségű alapanyagokat és kevésbé költséges csipkéket.

Kényelmesebb viselet, mint egy konfekciós darab. Külön kérésre változtathatunk az alap szabáson úgy, hogy az minél komfortosabb legyen, akár a vacsora vagy a tánc alatt.

Nem kell kompromisszumot kötnöd a méret vagy a design terén. Te megálmodod én valóra váltom a kigondolt esküvői ruhádat, menyecske ruhádat vagy vendégváró ruhádat.

2. Mikor érdemes elkezdeni a ruha varratást?

A legjobb, ha legalább 6-8 hónappal az esküvő előtt felkeresel. Így bőven van idő a tervezésre, anyagbeszerzésre, varrásra és az igazításokra. Ha bonyolultabb a ruha, akkor akár egy évvel előbb is érdemes elkezdeni a folyamatot.

Előfordul, hogy egy személyes találkozó után, minket bízol meg a ruha, elkészítésével, de még nem fixálódott benned, hogy milyen fazont szeretnél. Milyen legyen az anyaghasználat… Ezért egy képletes foglalót kérünk el a menyasszonytól, hogy biztosítsuk téged és magunkat a közös munkára. Ezt követően megbeszéljük a következő találkozás időpontját, ahol rögzítjük a végleges fazont.

esküvői ruha varrás
egyedi esküvői ruha varrás bérlés

3. Hogyan történik a tervezés?

Első konzultáció – Megbeszéljük az elképzeléseidet, stílust, anyagokat.

Ruha próbával egybekötött konzultációt ajánlok mindig, hiszen így hamar kiderül mely fazonok a legelőnyösebbek a testalkatodnak. 

Tervezés – Elkészítjük a rajzot és átbeszélt ruha alapján. Természetesen a rajz nem tartalmaz minden apróságot, amit utána megbeszélünk. Ezért készítek egy pontos leírást azokról a dolgokról, amik fontosak és amit külön kér a menyasszony. Leírjuk az anyag választást. A határidőket és a próba tervezett időpontjait. Ekkor kell a foglaló összegét kifizetni, ami szalonomban 50%-a, a vételárnak.

4. Esküvői ruha készítés folyamata

Méretvétel – Pontos méreteket vesznek rólad. Ezt neked is feljegyezzük, hiszen időközben változhatnak a méreteid. Akár tudod idővel kontrollálni, saját magad is. Ajánljuk, hogy ha 2-3 cm változás történik, úgy érdemes értesíteni minket, hogy a következő ruhapróba zökkenőmentes legyen.

Próbavarrás – Ezen a mintán alakítjuk ki és finomítjuk le a szabásvonalakat. Meghatározzuk a ruha dekoltázsát, háta mélységét. Ha van ujja a ruhának akkor annak formáját kialakítjuk. Szoknya bőségét és fazonját lepróbáljuk.

Ruha készítése – A kiválasztott anyagból elkészül a végleges ruha formája. 

2 ruhapróba után a tervezett ruha 90%-os készültségben lesz. A második ruhapróbára, fontos, hogy a kiválasztott cipő is kell ahhoz, hogy a ruha hosszát meghatározzuk. Amennyiben a ruha alatt viselni szeretnél alakformáló fehérneműt azt is hozd magaddal.

Utolsó próbák – Finomhangolás, apró igazítások. A ruhához felpróbáljuk az összes kiegészítőt, amit elterveztél. Fátyol, hajdísz, fülbevaló, kesztyű

Itt még mindig igazíthatunk a méreten és akár a kiegészítőkön is változtathatsz.

Átvétel – A kész ruha elvihető az esküvő előtt. A szerződésben a megállapodás szerint a ruhát esküvő előtt egy hónappal készre varrjuk. Csak azokat a pontokat hagyjuk nyitva ahol meg tudjuk ejteni az apró igazítást még. A menyasszony meghatározza, hogy mikor akarja a kész ruhát átvenni. Arra a napra megbeszélünk egy időpontot. Akkor utoljára felpróbálja a menyasszony a ruhát és ha meggyőződött arról, hogy minden rendben van akkor kifizeti a fennmaradó 50%- ot és a kiegészítők árát. A ruhát nem átlátszó ruhazsákban adjuk át.

5. Anyagválasztás – Milyen anyagok közül választhatsz?

A menyasszonyi ruha készítésénél az anyag nagyon fontos, hiszen meghatározza a ruha esését, tartását és kényelmét. Minden anyagnak megvannak a tulajdonságai, ami miatt nem lehet egy anyagból minden fazont elkészíteni. Fazon választásnál a fazonhoz illő anyagokat ajánlunk. A legnépszerűbb anyagok:

Selyem – Elegáns, fényes és könnyű. 

Csipke – Romantikus és vintage hatású. 

Tüll – Hercegnős hatást kelt.

Szatén – Klasszikus matt és fényes anyag. Elegáns látványt nyújt.

Organza – Légies, könnyed hatású.

Ne maradj le a folytatásról!

A következő részben a kiegészítőkről, súly ingadozásról, ruhaápolásról és az előrendelés előnyeiről lesz szó – hasznos tippek és belső műhelytitkok várnak rád!

Iratkozz fel hírlevelünkre
, hogy elsőként értesülj a második rész megjelenéséről és további inspiráló esküvői tartalmakról!

A folytatás jövő héten érkezik!

Mint esküvői ruha tervező, célom, hogy minden menyasszony megtalálja azt a ruhát, amely maximálisan tükrözi személyiségét, kényelmes és...
Az esküvő napja tele van varázslattal és a menyasszonyi ruha minden tekintet középpontjában áll. De mi történik a...
Metzger Andrea vagyok, esküvői ruha készítő és szalon tulajdonos. Először is gratulálni szeretnék eljegyzésetek alkalmából, életetek egyik legszebb...
AM logo

Jelentkezz be most, egy fantasztikus esküvői ruhapróbára szalonomba.
Akár menyecskeruháról vagy kiegészítőkről legyen szó.
Engedd, hogy részesei lehessünk álmaid ruhájának kiválasztásában!

BEJELENTKEZÉSI ŰRLAP

AM logo

Várj, ezt ne hagyd ki!

A BRIDE25 kód bemondásával most
díjmentes ruhapróba időpontot tudsz foglalni
hétfőtől-péntekig a 11:00 és 15:00 közötti időszakra.

Hívd az alábbi telefonszámot: +36 30 301 0036

Hívd az alábbi telefonszámot: +36 30 301 0036